Vlci v Lužici

Dokumentární film o vlcích

Skladem (>5 ks)
Kód: 310
50 Kč
Kategorie: Další produkty
Hmotnost: 0.1 kg

Film má tři části:

Lužičtí vlci
Jsou v Německu první po více než 150 letech: v Lužici dnes opět žije ve volné přírodě několik vlčích smeček! Jedinečné snímky ukazují rodinný život plachých navrátilců - hru vlčat, krmení mláďat starší sestrou, rodičovská výchovná opatření; a rychlé dospívání roztomilých štěňat v puberťáky.

Život vlků v Yellowstone
Nikde jinde na světě nelze divoké vlky pozorovat tak dobře jako v Yellowstonském národním parku v USA. Jak se chovají k vědcům a turistům, kteří vyhledávají jejich blízkost? Jak brání své teritorium proti ostatním vlkům? A jak se chovají jeleni wapiti a bizoni vůči svým přirozeným nepřátelům?

Lidé a vlci v Lužici
Lidé v Lužici se po staletích znovu učí, jak s vlky žít. Agentura Lupus (LUPUS Wildlife Consulting) sbírá data a fakta o vlcích. Se svými názory na vlky a jejich návrat se svěřují pastýř a myslivec. Dobrovolnice vysvětluje, proč pomáhá pastýři se stavbou dalšího elektrického plotu.

České znění, 30 min.

DVD BONUS: Strážci beskydských šelem
Jak se daří velkým šelmám v naší největší chráněné krajinné oblasti - v lesích, kde po desítkách let znovu našli domov vlci, rysi a medvědi? Jaké jsou názory odborníků, myslivců, chovatelů ovcí a dobrovolníků Vlčích hlídek, které organizuje Hnutí DUHA? Návrat velkých šelem do Beskyd nebyl jednoduchý a příběh stále není u konce... 
(cca 30 min)

Filmy jsou uloženy na nosiči EcoDisc. Oproti běžnému DVD bylo při jeho výrobě uvolněno o 52 % méně emisí CO2, použito o 50 % méně polykarbonátu a spotřebováno o 50 % méně energie. EcoDisc je kompatibilní s DVD přehrávači, nelze jej však použít do štěrbinových DVD mechanik. Obal je vyroben z papíru z šetrně obhospodařovaných lesů s certifikátem FSC.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení