Vlci v Lužici

Dokumentární film o vlcích

Skladem (4 ks)
50 Kč
Kategorie: Další produkty
Hmotnost: 0.1 kg

Film má tři části:

Lužičtí vlci
Jsou v Německu první po více než 150 letech: v Lužici dnes opět žije ve volné přírodě několik vlčích smeček! Jedinečné snímky ukazují rodinný život plachých navrátilců - hru vlčat, krmení mláďat starší sestrou, rodičovská výchovná opatření; a rychlé dospívání roztomilých štěňat v puberťáky.

Život vlků v Yellowstone
Nikde jinde na světě nelze divoké vlky pozorovat tak dobře jako v Yellowstonském národním parku v USA. Jak se chovají k vědcům a turistům, kteří vyhledávají jejich blízkost? Jak brání své teritorium proti ostatním vlkům? A jak se chovají jeleni wapiti a bizoni vůči svým přirozeným nepřátelům?

Lidé a vlci v Lužici
Lidé v Lužici se po staletích znovu učí, jak s vlky žít. Agentura Lupus (LUPUS Wildlife Consulting) sbírá data a fakta o vlcích. Se svými názory na vlky a jejich návrat se svěřují pastýř a myslivec. Dobrovolnice vysvětluje, proč pomáhá pastýři se stavbou dalšího elektrického plotu.

České znění, 30 min.

DVD BONUS: Strážci beskydských šelem
Jak se daří velkým šelmám v naší největší chráněné krajinné oblasti - v lesích, kde po desítkách let znovu našli domov vlci, rysi a medvědi? Jaké jsou názory odborníků, myslivců, chovatelů ovcí a dobrovolníků Vlčích hlídek, které organizuje Hnutí DUHA? Návrat velkých šelem do Beskyd nebyl jednoduchý a příběh stále není u konce... 
(cca 30 min)

Filmy jsou uloženy na nosiči EcoDisc. Oproti běžnému DVD bylo při jeho výrobě uvolněno o 52 % méně emisí CO2, použito o 50 % méně polykarbonátu a spotřebováno o 50 % méně energie. EcoDisc je kompatibilní s DVD přehrávači, nelze jej však použít do štěrbinových DVD mechanik. Obal je vyroben z papíru z šetrně obhospodařovaných lesů s certifikátem FSC.