Projekt vlk

Reportážní kniha

Skladem
350 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.243 kg

Reportážní kniha Projekt vlk není jen thrillerovým záznamem tragické události, ale i úvahou o živé přírodě, o skutečné divočině a o místě člověka mezi živými tvory. Byla nominovaná na prestižní reportérskou cenu Ryszarda Kapucinského.

Zoologická zahrada je zvláštní model světa. Pozorujeme v ní zvířata a tváříme se,  že všecko je tak jak v divočině. Přiroda, kterou můžeme v klidu pozorovat a bezpečně se jí dotknout, se nám líbí. Jenže co když se najednou něco stane?

Švédský novinář Lars Berge zpracoval příběh, který otřásl celým Švédskem. V zemi, kde nadevše milují přírodu a ona jejich vřelé city opětuje, se najednou ve švédské zoo odehrála tragédie. Vlk zapojený do projektu „Intimní kontakt s vlky“, který měl návštěvníkům umožnit důvěrnou blízkost s velkou šelmou, nečekaně napadnul ošetřovatelku a zabil ji. Celá země byla v šoku. Byl to vlk, se kterým se fotily osobnosti kultury, sportu či politiky, ale i stovky turistů denně. Najednou si každý uvědomil, že mohl být na místě ošetřovatelky.

Lars Berge prozkoumal všechny detaily tohoto tragického případu, ale čím víc se dověděl, tím těžší pro něho bylo odpovědět na otázku: Kde se stala chyba? Šlo jen o nekompetentnost pracovníků, nebo chamtivost zaměstnavatele? Vlk z reportáže nám ukáže, v jaké iluzi žijeme a kdo z nás ve skutečnosti žije za mřížemi klece.

  • autor: Lars Berge
  • stran: 256
  • vazba: měkká
  • rok vydání: 2021
  • jazyk: slovenština