Žena s levharty

Cena: 1 900 Kč
Dostupnost: Skladem
  • poskytujeme jedinečnou příležitost získat jednu z originálních akvarelových kreseb Ludvíka Kunce, zoologa, publicisty, výtvarníka a také iniciátora Rysích a Vlčích hlídek. Tyto obrazy byly namalovány speciálně pro náš e-shop, za účelem podpory ochrany velkých šelem
  • největší částku, kterou můžete přispět na ochranu velkých šelem v ČR prostřednictvím našeho e-shopu představuje právě zakoupení tohoto obrazu
  • malováno na papír
  • každý obraz máme jen 1x
  • obraz si můžete jednoduše zarámovat podle vašeho vkusu
  • rozměry 59x42 cm

 

 

Ludvík Kunc se narodil roku 1934 v Olešné u Rakovníka. V Praze vystudoval obor knižní ilustrace a grafika. Více než 40 let pracoval v ostravské zoologické zahradě nejen jako výtvarník, ale i jako chovatel a publicista. Dnes již dávno dospělé děti jistě vzpomínají na jeho strhující besedy, při nichž nad pořádkem v hledišti bděly přísné pohledy nikoliv pedagogů, nýbrž živých šelem.

V šedesátých a sedmdesátých letech dvacátého století se Ludvík Kunc stal díky neunavnému putování po rysích ochozech největším znalcem jejich beskydské populace. Dlouhou část života věnoval "šelmí rehabilitaci" - nejen v mysliveckých časopisech uveřejnil na dvě stovky článků dokazujících, že šelmy nejsou "škodná", nýbrž šlechta ve zvířecí říši stojící na vrcholu potravního řetězce.

V sedmdesátých a osmdesátých letech se Ludvíkovi Kuncovi splnil sen: jednak se jako ombudsman šelem zasloužil o návrat svých soukmenovců do míst, kde byli vyhubeni - do několika evropských pohoří a na Šumavu (ostravskou ZOO prošla stovka rysů odchycených na Slovensku, z nichž polovina se vrátila zpět do přírody), a také se stal adoptivním otcem rysa Sixiho, o němž vypráví kniha Můj přítel rys.