Našli jsme kočku divokou!

Brožura k projektu

Skladem (>10 ks)
0 Kč
Kategorie: Vzdělávací publikace
Hmotnost: 0.008 kg

Brožura Našli jsme kočku divokou!” je výstupem dvouletého projektu na monitoring kočky divoké v Západních Karpatech. Obsahuje tak první výstupy tohoto projektu a další zajímavá fakta o životě a populaci kočky divoké u nás, na Slovensku i ve zbytku Evropy. 

Brožura má 16 stran a obsahuje kapitoly věnované obecným informacím o kočce divoké jako druhu, jejím schopnostem, chování, potravním preferencím, rozmnožování, rozšíření v Evropě i v České republice atd. Pojednává ale také o výsledcích genetického výzkumu západokarpatské populace a prvních výstupech intenzivního monitoringu kočky divoké v Javorníkách, Strážovských vrších a v Bílých Karpatech.

V závěru shrnuje hrozby, kterým kočky divoké čelí a představuje tak kompletního průvodce o této ohrožené šelmě pro širokou veřejnost. Obsahuje také kontakty na všechny zapojené instituce, infografiku vysvětlující hlavní znaky, odlišující kočku divokou od kočky domácí a informace pro ty, kteří se chtějí zapojit do sběru dat o jejím výskytu.

Publikace vznikla v rámci projektu „Hledáme kočku, pozor, divokou!”, financovaného z programu Interreg V-A Slovenská republika-Česká republika.

Brožuru je možné stáhnout ZDE.

 

Vydalo: Hnutí DUHA Šelmy, 2022

Obsah: Hnutí DUHA Šelmy & Ústav biologie obratlovců AV ČR, v. v. i. & Národná zoologická záhrada Bojnice

Grafika a ilustrace: Jindřiška Jonešová

Náklady na vydání a tisk publikace byly financovány v rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A SK-CZ 2014-2020