Madla a Ťap

Seriál pro děti na DVD

Skladem (2 ks)
Kód: 307
140 Kč
Kategorie: Další produkty
Hmotnost: 0.1 kg

Dobrodružný Večerníček o neobvyklém přátelství mladého rysa Ťapa a fenky Madly, kteří se stávají nerozlučnými kamarády a společně poznávají krásy i nástrahy divoké šumavské přírody.

"Třináctidílný seriál o putování štěněte bavorského barváře a mláděte rysa ostrovida je dalším z cyklu zvířecích příběhů Václava Chaloupka, který se svými seriály snaží změnit vztah člověka k některým živočichům. Ten úlohu šelem a dravých ptáků většinou zjednodušil do pojmu „škodná“ a podle toho se k nim chová. Medvědy, vlky, rysy a divoké kočky v českých zemích vyhubil a o jejich životě přinesl snůšku nepravd a smyšlenek. Člověk si tak zdůvodnil nepřátelství k predátorům a důsledkem je i krutost, bezcitnost a tolerance k jejich týrání. Medvědi stále žijí ve stísněných podmínkách zvěřinců a cirkusů. Vlci, rysi, vydry lišky, kuny, káňata, jestřábi a orli se často ocitají v pasti. Večerníčky o zvířatech by mohly působit na malé i velké diváky a ovlivňovat tak jejich vztah k přírodě. Proto po lišce, jezevci, kuně, medvědech, vlčatech a vydře přišla na řadu naše největší kočkovitá šelma – rys."

 

Námět a scénář: Václav Chaloupek

Kamera: Jiří Balek

Hudba: Jaroslav Samson Lenk

Režie: Václav Chaloupek

Hrají: Madla - bavorský barvář, Ťap - rys ostrovid, Aleš Toman, Vladimír Zadražil, Jan Míša Černý, Jaroslav Vogeltanz a další

Vypráví: Josef Somr

Jazyk: český

Titulky: české pro neslyšící

Délka: 13 x 8 minut

Česká televize, 2007

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení