Madla a Ťap

Seriál pro děti na DVD

Skladem
140 Kč
Kategorie: Další produkty
Hmotnost: 0.1 kg

Dobrodružný Večerníček o neobvyklém přátelství mladého rysa Ťapa a fenky Madly, kteří se stávají nerozlučnými kamarády a společně poznávají krásy i nástrahy divoké šumavské přírody.

"Třináctidílný seriál o putování štěněte bavorského barváře a mláděte rysa ostrovida je dalším z cyklu zvířecích příběhů Václava Chaloupka, který se svými seriály snaží změnit vztah člověka k některým živočichům. Ten úlohu šelem a dravých ptáků většinou zjednodušil do pojmu „škodná“ a podle toho se k nim chová. Medvědy, vlky, rysy a divoké kočky v českých zemích vyhubil a o jejich životě přinesl snůšku nepravd a smyšlenek. Člověk si tak zdůvodnil nepřátelství k predátorům a důsledkem je i krutost, bezcitnost a tolerance k jejich týrání. Medvědi stále žijí ve stísněných podmínkách zvěřinců a cirkusů. Vlci, rysi, vydry lišky, kuny, káňata, jestřábi a orli se často ocitají v pasti. Večerníčky o zvířatech by mohly působit na malé i velké diváky a ovlivňovat tak jejich vztah k přírodě. Proto po lišce, jezevci, kuně, medvědech, vlčatech a vydře přišla na řadu naše největší kočkovitá šelma – rys."

 

Námět a scénář: Václav Chaloupek

Kamera: Jiří Balek

Hudba: Jaroslav Samson Lenk

Režie: Václav Chaloupek

Hrají: Madla - bavorský barvář, Ťap - rys ostrovid, Aleš Toman, Vladimír Zadražil, Jan Míša Černý, Jaroslav Vogeltanz a další

Vypráví: Josef Somr

Jazyk: český

Titulky: české pro neslyšící

Délka: 13 x 8 minut

Česká televize, 2007