Wolves on the Hunt

Cena: 1 299 Kč
Dostupnost: Skladem

Budeme moc rádi, když knihy s šelmí tématikou nakoupíte právě v našem e-shopu. Podpoříte tak projekty pro ochranu a monitoring velkých šelem které v ČR realizujeme. Děkujeme!

Vzájemná setkání vrcholových predátorů a jejich kořisti jsou jedněmi z nejúžasnějších a nejvýznamnějších v přírodě – jsou ukázkou síly, vytrvalosti a hluboké koevoluční historie.  Není snad vrcholového predátora, který by ve svém loveckém chování byl tak úchvatný a významný, ale zároveň tak neblaze proslulý a nesprávně pochopený, jako vlk.

Vzhledem k biotopu vlka, jeho rychlosti a značné úspěšnosti při unikání člověku, naráží vědci při studiu přirozeného chování vlka během lovu na obrovské překážky. První kniha, která se explicitně zabývá vlky a jejich lovem divoké kořisti se snaží tyto mezery v našich znalostech a chápání zaplnit.

Kniha Vlci na lovu popisuje a analyzuje chování vlků během lovu a zabíjení různé divoké kořisti, včetně jelenovitých, sobů, karibu, losů, ovce aljašské, horských koz, bizonů, pižmoňů, zajíce arktického, bobrů a jiných, a poskytuje tak portrét jednoho z největších lovců přírody.

 

„Četbou knihy Vlci na lovu se dozvíte, že smrt formuje naše životy už miliony let. Dozvíte se, že nic není pro vlka důležitějšího než lov. A přestože je to zvyk těžký a frustrující, který často selhává, vlci přežívají pouze díky tomu, že se odmítají vzdát. Kniha Vlci na lovu vrhá světlo na lov a jiné důležité nálezy a tím je nesmírně důležitá pro vědce ochranáře a občany, kteří mají rádi divoká místa a divoké věci. Nádherně ilustruje neustálou bitvu mezi lovcem a kořistí a zaryté odhodlání.“ - Ted Turner, Předseda společnosti Turner Endangered Species Fund (Turnerova nadace pro ohrožené druhy).

---

Autoři: L. David Mech, Douglas W. Smith a Daniel R. MacNulty

Jazyk: angličtina

Rok vydání: 2015

Vydavatel: The University of Chicago Press

tvrdá vazba

203 stran

28 barevných fotografií, 44 čb fotografií, ilustrace, tabulky