Wolves: Behavior, Ecology and Conservation

Cena: 799 Kč
Dostupnost: Nedostupné

Budeme moc rádi, když knihy s šelmí tématikou nakoupíte právě v našem e-shopu. Podpoříte tak projekty pro ochranu a monitoring velkých šelem které v ČR realizujeme. Děkujeme!

Poté, co byla populace vlků na pokraji vyhynutí v mnoha státech USA i Evropy, začínají se vlci v posledních letech ve velkém vracet do oblastí svého dřívějšího výskytu, a to díky právní ochraně, měnícím se lidským postojům i díky úsilí o jejich znovuvysazení do vhodných lokalit v Severní Americe.

S tím, jak se situace s vlky obrátila k lepšímu, byli předmětem mnoha vědeckých studií. Avšak od roku 1970 nevznikl žádný komplexní, systematický přehled biologie vlka. Až v této knize „Vlci“ poskytuje mnoho předních světových odborníků na vlky nejaktuálnější poznatky a informace téměř o všem, co byste mohli chtít vědět o těchto úžasných zvířatech. 

Jednotlivé kapitoly se zabývají sociální ekologií vlka, jeho chováním, komunikací, potravní ekologií, technikou lovu, populační dynamikou, fyziologií a patologií, molekulární genetikou, evolucí a taxonomií, interakcemi s člověkem i s dalšími zvířaty jako medvědy a kojoty, reintrodukcemi, ochranou a úsilím o znovurozšíření vlků. 
Kniha se podrobně zabývá jak vlkem obecným (Canis lupus), tak i vlkem červeným (Canis rufus) a obsahuje informace o vlcích po celém světě, od Spojených států a Kanady , přes Itálii, Rumunsko, Saudskou Arábii, Izrael až po Indii a Mongolsko. 

Publikace je také bohatě ilustrována černobílými obrázky, grafy, mapami a padesáti barevnými fotografiemi a nemá konkurenci co do rozsahu a komplexnosti. Stala se tak nepostradatelným zdrojem pro vědce i laiky, kteří se zabývají těmito zvířaty.


"Vynikající kompilace současných poznatků, s příspěvky od všech hlavních odborníků ve výzkumu vlků.... Je určena pro širokou čtenářskou obec, a jazyk a styl jistě osloví jak vědce, tak také milovníky vlků.... Jako dosud nepřekonané dílo shrnující aktuální vědění zůstane ještě dlouhou dobu standardní referenční prací.“ 
Stephen Harris, New Scientist

---

Editoři: L.David Mech, Luigi Boitani

Jazyk: angličtina

Původní vydání: 2003, tento dotisk: 2006

Vydavatel: The University of Chicago Press

lepená vazba, rozměry 21,5 x 28 cm, 448 stran