Vlk + Krajina s vlky

Cena: 870 Kč
Dostupnost: Skladem

Budeme moc rádi, když knihy s šelmí tématikou nakoupíte právě v našem e-shopu. Podpoříte tak projekty pro ochranu a monitoring velkých šelem které v ČR realizujeme. Děkujeme!

Dvě knihy VLK od Garryho Marvina a Krajina s vlky - Honba za přízrakem Gedeuvanu od J.M. Kvasnici za zvýhodněnou cenu.

Vlk - Garry Marvin

První díl ze série Animal z nakladatelství Reaction Books, který je věnován vlkům. V ČR vychází poprvé.

Kniha prozkoumává historický význam dopadu vlka na člověka. Popisuje jeho důležitost zastoupení v mytologii, náboženství a vědy. Věnuje se obchodu se zvířaty, domestikaci, vlivu na film, fotografii a jejich roli v umělecké a literární fantazii.

"Odvážná a fascinující série" The Independent

"Skvělá knižní série...Nabitá fakty, zajímavými myšlenkami a krásnými obrázky." The Guardian

Autor je profesorem na katedře studií vztahů lidí a zvířat při University of Roehampton v Londýně.

  • vazba: tvrdá
  • stran: 168
  • rok vydání: 2021

Krajina s vlky 2 - Honba za přízrakem Gedeuvanu - J.M. Kvasnica

V posledních několika letech se J. M. Kvasnica s fotografem Filipem Chludilem vydali pátrat po vlcích nejen do Moravskoslezských Beskyd (kde sledují migrační vlčí stezky ze Slovenska a Polska na Moravu) a do slovenských pohoří, ale i do Bělověžského pralesa v Polsku, do italských Abruzz, do Středofrancouzského masívu, Provensálských a Přímořských Alp ve Francii, do Jordánska,Sýrie atd. Kvasnica a Chludil realizovalii expedici Gévaudan 007 po stopách tajemné Bestie, která ve Francii masově „vraždila“ v 18. století. J. M. Kvasnica ve své knize pátrá i po vlčích legendách, které kdysi vytvořily přírodní národy světa. Knihu „Krajina s vlky - Honba za přízrakem Gévaudanu“ doprovodil unikátními fotografiemi Filip Chludil, ilustrace vytvořil výtvarník a terénní biolog Ludvík Kunc.

  • vazba: tvrdá
  • stran: 320
  • rok vydání: 2018