Můj přítel rys a Z medvědích a vlčích brlohů

Cena: 440 Kč
Dostupnost: Skladem

Jde o znovuvydání dvou kdysi samostatných knih Ludvíka Kunce, nyní spojených do jednoho svazku.

Kniha „Můj přítel rys“ není jen povídáním o šelmě a jejím životě. Je to zpověď člověka, který zasvětil celý svůj život šelmám a který své srdce „daroval“ potomkovi divoké rysice. Člověka, který se stal matkou i otcem polodivokého karpatského rysa ostrovida a který poznal rodičovské radosti a strasti přetavené v ryzí přátelství.

Ludvík Kunc popisuje, co všechno zažíval se svým v zajetí vyrůstajícím rysem Sixim v ZOO, kde pracoval,  i v divoké horské přírodě, kam s rysem jezdil poznávat jeho přirozené chování. Dočtete se tak o setkání s dalšími šelmami v horách, co všechno se od Sixiho naučil, dobrodružné příhody, o znovuvysazování rysa na Šumavě a na co dnes, po odchodu Sixiho, Ludvík Kunc nejčastěji vzpomíná.

Druhá část knihy je věnovaná vlkům a medvědům, psaná jak na základě autorových vlastních zkušeností, tak z vyprávění jiných, z materiálů posbíraných během příprav na knihu Život s karpatským rysem.

Potěší vás jistě také množství Kuncových originálních barevných kreseb i původních fotografií "jeho" rysa i dalších šelem.

---

Autor textu, kreseb a fotografií: Ludvík Kunc

Jazyk: čeština

Vydalo nakladatelství Vojtěch Smidek - Élysion, České Budějovice, 2010

Pevná vazba, rozměry 18 x 26 cm, 196 stran.