Moudrost vlků

Cena: 290 Kč
Dostupnost: Skladem
Autorku nejvíce ovlivnil zážitek ve vlčím výběhu v americkém státě Indiana. Vlk se jí opřel o ramena a olízl jí obličej. Rozhodla se svůj život zasvětit právě vlkům. Brzy se vzdala svého povolání právničky a přestěhovala se z Německa do Ameriky. Dnes, o 30 let později, je z ní renomovaná vlčí odbornice a vědkyně. Vlky pozorovala více než desetitisíckrát. Většinu roku totiž tráví autorka v Národním parku Yellowstone a pozoruje divoké smečky. Své zkušenosti a znalosti shrnula nyní do knihy Moudrost vlků. Podobně jako lidé se vlci starají o svá mláďata. Nikoho nenechají na holičkách, ani zraněné či staré jedince. "Můžeme se od nich mnohé naučit," je si jistá Elli Radinger. Dočtete se třeba o tom, jak alfa samec adoptoval cizí vlče, aby nezahynulo, nebo k čemu slouží vlčí vytí.
 
Autorka vyvrací v knize předsudky o vlcích jako zvířatech, která ohrožují děti. "Vlci jsou nám podobnější, než si myslíme."
 

Miluj svoji rodinu, starej se o ni, nikdy se nevzdávej a nikdy si nepřestávej hrát – to jsou zásady vlků. Vlci se empaticky starají o staré a zraněné příslušníky smečky, láskyplně vychovávají své potomky a mají schopnost při hře na všechno zapomenout. Přemýšlejí, sní, spřádají plány, inteligentně spolu komunikují – a jsou nám podobnější než jakákoli jiná živá bytost.

Elli H. Radingerová, nejrespektovanější německá odbornice na život vlků, vypráví napínavé příběhy, které dokládají vlčí smysl pro hodnoty, jako jsou smysl pro rodinu, důvěru, trpělivost, pozornost, zpracování neúspěchů nebo smrti.
Autorka nám představuje zásadní a mnohdy dosud neznámé poznatky o životě vlků a ukazuje: vlci by byli lepšími lidmi, než jsme my…

Autor: Elli H. Radingerová

Vydáno: 2018, Mladá Fronta

Vazba: tvrdá, 296 stran