Arktický vlk - Deset let se smečkou

Cena: 420 Kč
Dostupnost: Nedostupné

Budeme moc rádi, když knihy s šelmí tématikou nakoupíte právě v našem e-shopu. Podpoříte tak projekty pro ochranu a monitoring velkých šelem které v ČR realizujeme. Děkujeme!

V oblasti literatury o vlcích nalezneme díla různého charakteru a úrovně. Zasvěcení autoři reálně popisují život této šelmy, jiní vytváří smyšlené příběhy, kde se vlk stává spíše symbolikou pro ilustraci lidských vlastností.

David L. Mech se svým dílem řadí mezi autory popisující osobní zkušenosti s divokými arktickými vlky, kteří dosud nepřišli do kontaktu s člověkem. Jeho kniha má znaky vědeckého zájmu a snahy o popis skutečné reality. Jeho pozorování v Arktidě probíhala jen určitou část roku, mnoho událostí tedy autor nemohl zaznamenat. Někteří vlci, které pozoroval, k němu po několika setkáních získali důvěru.

Autor přiznává určitý citový vztah k nim a obavy o jejich osud v době, kdy odlétal domů, zatímco “jeho” smečka bojovala v arktické zimě o přežití. Z knihy vytušíme autorovu obavu o osud divokého vlka, což ho vede k zamyšlení nad možnostmi a podmínkami chovu vlků v zajetí. Nehrozila by jim mnohá nebezpečí, sám autor však přiznává, že vlk v zajetí už by nebyl vlkem.

  • autor textu a fotografií: L. David Mech
  • čeština
  • rok vydání: 2006
  • tvrdá vazba
  • 170 stran