Animals and Roads

Cena: 320 Kč
Dostupnost: Skladem

Budeme moc rádi, když knihy s šelmí tématikou nakoupíte právě v našem e-shopu. Podpoříte tak projekty pro ochranu a monitoring velkých šelem které v ČR realizujeme. Děkujeme!

Zvířata a cesty - metody předcházení negativních dopadů dopravních staveb na divoce žijící zvířata

Tato publikace se zabývá rozpory mezi ochranou přírody a rozvojem dopravní infrastruktury. Za pomocí příkladů např. z Polska autoři ukazují jak lze předcházet nebo minimalizovat negativní vliv dopravních staveb na populace živočichů a na jejich životní prostor. Polsko je jedna z mála evropských zemí, kde lze najít obrovské areály s vitálními populacemi velkých savců jako např. bizon, los, medvěd, vlk a rys.

Cílem autorů je poskytnout základní znalosti o tom, jak dálnice ovlivňují migrační trasy zvířat, a pomoci v rozhodování např. jakým způsobem nejlépe umístit stavbu nové dálnice do krajiny.

Tato publikace je doporučená pro čtenáře z institucí zabývajících se ochranou přírody, nebo i územním plánováním, stavebním investorům a architektům. Je vhodná i pro učitele a studenty biologie, ochrany přírody, lesnictví a příbuzných oborů.


autoři: Włodzimierz Jędrzejewski a kol.
vydal: Mammal Research Institute, Polish Academy Of Sciences Bialowieza v r. 2009

  • anglický jazyk
  • měkká vazba
  • 94 stran
  • 46 barevných fotografií, ilustrací a map