Jantarové oči

3. díl trilogie

Skladem
470 Kč –9 % 430 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 1.23 kg
jantarove oci
Výprodej
470 Kč –9 %

Publikace Jantarové oči, napsaná bohatým poetickým jazykem,uspokojí nejen milovníky vlků, ale všechny milovníky přírody a posledních nedotčených svatyní divočiny.

Po čtenářsky úspěšné dvojdílné publikaci Krajina s vlky – Rapsodie šedých stínů a Krajina s vlky – Honba za přízrakem Gévaudanu,která je vysoce ceněna i předními odborníky, a která svou komplexností nemá v Evropě obdoby, přichází spisovatel a specialista na psovité šelmy Jaroslav Monte Kvasnica s další „vlčí“ knihou. Výpravná publikace s unikátními fotografiemi Filipa Chludila a ilustracemi Ludvíka Kunce nese příznačný název Jantarové oči.


Kniha je členěna do čtyř částí.

I. Vlčí eposy - autor zavádí čtenáře do dávné i nedávné minulosti a líčí fascinující příběhy, v nichž se vlčí historie protkla s historií člověka.
II. Hovory s vlkem - čtenář se může „naučit“ vlčímu jazyku; je totiž zasvěcena podrobnému popisu komunikace psovitých šelem. Srovnání jemných odlišností vlčí komunikace s komunikací jejich domestikovaných bratrů – psů je pro kynologickou obec velmi cenné. Text přináší i řadu ověřených tipů, které kynologům pomohou při výchově jejich čtyřnohých přátel.
III. Beskydští psanci - věnuje se malé a stále ohrožované populaci beskydských vlků na moravsko-slovenském pomezí; historii návratu vzácných šelem v devadesátých letech minulého století i jejich (často svízelné) současné situaci. Text se zabývá ochranou vlků a je proložen autorovými autentickými zážitky z tajných karpatských vlčích stezek.
IV. Čerstvá stopa - zabývá se posledními objevy ve vlčím světě. Kniha je doplněna podrobnou komentovanou bibliografií.

 

  • autor: Jaroslav Monte Kvasnica
  • stran: 335
  • vazba: tvrdá
  • rok vydání: 2019
  • knihu lze číst i samostatně, díly trilogie na sebe dějem nenavazují