Rys Jiří

Cena: 300 Kč
Dostupnost: Na přání
Toto zboží není momentálně k dispozici; pokud si ho přejete objednat, kontaktujte nás na <a href="mailto:obchod@selmy.cz">obchod@selmy.cz</a>. Děkujeme.

Tuto autentickou fotografii beskydského rysa Jiřího, kterou naše fotopast pořídila v lednu 2017, zasíláme vytištěnou na kvalitním papíře formátu A4. Ten je přiložen k rámečku (euroklipu) tvořeného předním sklem a zadní deskou z hrubého kartonu, přichycenou ke sklu malými kovovými sponami, které zároveň slouží jako úchytky pro pověšení na zeď.
 

Zakoupením obrázku podpoříte projekt Ochrany velkých šelem realizovaný Hnutím DUHA Olomouc částkou 200 Kč, která jde celá přímo na zajištění potřeb pro monitoring a ochranu rysů, vlků a medvědů u nás (například genetické rozbory vzorků, tisk informačních materiálů, technika nezbytná pro terénní monitoring atd.).

 

Fotopasti jsou speciální přístroje se zabudovaným čidlem pohybu, které automaticky spouští fotografování či natáčení videa, pokud se před pastí něco pohne. To z nich dělá skvělé pomocníky při sledování výskytu tak plachých a málo početných zvířat, jako jsou velké šelmy.

 

Používáme je již od roku 2009 především pro monitoring rysů. Ze získaných snímků lze totiž díky jedinečnému skvrnění jejich srsti (podobně jako u člověka dle otisků prstů) odlišit od sebe jednotlivá zvířata. Tak lze mimo jiné (přibližně) určit, kolik se jich v území vyskytuje, kde všude se daný jedinec pohyboval nebo také zjistit, že se narodila mláďata.

 

Pokud se nám podaří zaznamenat nového rysa, vybereme mu jméno a můžeme skládat jeho "životní příběh" díky každé další fotografii či videu, které získáme při jeho opětovné návštěvě některého ze sledovaných míst.

 

Vybrali jsme několik nejpovedenějších fotografií a zarámované je nabízíme všem, kteří se chtějí doma těšit pohledem na pravého beskydského rysa, případně originálním obrázkem obdarovat rodinu či přátele obdivující českou divočinu a její vzácné obyvatele J