Lesní pexeso

Cena: 50 Kč
Dostupnost: Skladem

Při monitoringu velkých šelem se nám často podaří získat i zajímavé snímky ostatních zvířat. Ty nejzajímavější z nich najdete v našem lesním pexesu. Tištěno na recyklovaný papír.

 

Pexeso je karetní hra pro nejméně dva hráče zaměřená na paměť a soustředění. Název PEXESO je český akronym, vzniklý ze sousloví PEKELNĚ SE SOUSTŘEĎ.  Po rozstříhání archu papíru vznikne sada karet. Ta se skládá ze sudého počtu karet, které tvoří dvojice. Cílem hry je nalézt co nejvíce dvojic.

 

Karty se zamíchají a rozloží lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru, aby je viděli i ostatní hráči. Pokud karty patří k sobě (stejný obrázek), hráč je odebere a otáčí další dvojici (lze hrát i variantu, ve které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí). Pokud karty k sobě nepatří, otočí je zpět lícem dolů a pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stane hráč s největším počtem nalezených dvojic. zdroj:Wikipedia

Zakoupením tohoto pexesa přispějete na projekty ochrany velkých šelem realizované Hnutím DUHA Olomouc.  Budoucnost velkých šelem je závislá na názorech a postojích lidí, s nimiž sdílí krajinu. K efektivní ochraně šelem je proto nezbytné, aby měla široká veřejnost dostatek objektivních informací nezkreslených předsudky uplynulých staletí.

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!