Causa Carnivora

Dokument o návratu velkých šelem do české krajiny

Položka byla vyprodána…
Pouze online
Kód: 313
0 Kč
Kategorie: Další produkty
Položka byla vyprodána…

DVD není v prodeji, ale na tento dokument se můžete podívat online zde.

Šelmy pro své vlastnosti fascinují člověka odnepaměti. S vědeckým poznáním přišlo brzy překvapivé zjištění, že vlci, medvědi a rysové nejsou škodnou, ale mají v ekosystému svoji nezastupitelnou roli. Zatímco jinde v Evropě se jejich počty opět navyšují, v České republice stavy predátorů stále kolísají.

Dokument CAUSA CARNIVORA hledá odpověď na otázku, proč naše země v soužití s velkými šelmami představuje izolovaný ostrov uprostřed Evropy. Spolu s Vlčími hlídkami organizovanými Hnutím DUHA se snaží zjistit, co brání šelmám v návratu do naší krajiny a proč nadále raději nasloucháme krvavým legendám než výzkumům podloženým fakty.

Tvůrci se vypravili poznat krajiny obývané šelmami i lidmi také do okolních zemí - do Německa, Polska a na Slovensko a přivezli odtud zajímavá a pro někoho možná překvapivá zjištění odborníků. Využito je také množství autentických záběrů velkých šelem z fotopastí a z terénního monitoringu Vlčích hlídek v česko-slovenském pohraničí.

 

Scénář a režie: Jan Svatoš

ČR, 2015, 26 min

Trailer

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení