Beránek a vlk

Dokument o soužití chovatelů hospodářských zvířat a vlků

Položka byla vyprodána…
Pouze online
Kód: 316
0 Kč
Kategorie: Další produkty
Položka byla vyprodána…

Dokument Beránek a vlk ukazuje možnosti ochrany ovcí před vlky u chovatelů z Česka, ale i ze zahraničí. Představuje příběhy pastevců z Krušných hor a Broumovska, kteří jsou návratem vlků zaskočeni a hledají způsoby, jak s nimi koexistovat. Představuje také jejich konkrétní způsoby řešení ochrany stád a dosavadní zkušenosti s jejich funkčností.

Film zavede diváky ale i do jižní Evropy, konkrétně do Itálie a Španělska, kde vlci nikdy zcela vyhubeni nebyli. Takovým místem je např. španělská provincie Leon. Místní pastevec Gregorio se věnuje chovu španělských mastinů a udržuje tak dlouhodobou tradici, kterou po staletí formovala neustálá přítomnost vlků i medvědů v místní krajině. V Itálii snímek představuje především inspirativní spolupráci ochránců přírody a farmářů. Ta spočívá především v pečlivém monitoringu výskytu vlků v okolí pastvin a ve vytváření individuálních řešení pro každého chovatele na míru. Film tak chovatelům přináší inspiraci ze zemí, kde přetrvala nepřerušená zkušenost s ochranou stád před predátory. Široké veřejnosti nabízí hlubší vhled do výzev, které farmářům návrat vlků přináší.

Film není v prodeji, ale je možné ho sledovat na Youtube nebo Vimeu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení