Vlčie hory

Cena: 270 Kč
Dostupnost: Skladem

Slovenský filmař divoké přírody Erik Baláž, spolu s kamarády Karolem Kaliským a Jozefem Fialou putovali čtyři roky křížem krážem horami a lesy Východních Karpat, regionem rozprostírajícím se na území Slovenska, Polska a Ukrajiny. Pátrali po éterických vlcích a jiných výjimečných zvířatech, které společně žijí v tomto území. Přinášejí nám příběh o jedné z posledních divočin v Evropě, kde každý tvor hraje svou úlohu ve věčném koloběhu života a smrti. Toto území bylo v minulosti známo jako "Vlčí hory".

Filmují zubry, obrovské býložravce, kteří se kdysi potulovali rozsáhlou divočinou; šelmy, které opět oživily tuto lesní krajinu a mnoho dalších druhů, jako jsou strakapoudi či mloci. Natáčejí bobry stavějící hráze a jezírka, které umožňují život obojživelníkům a hmyzu, jeleny skotačící v lese v čase říje, ale i medvědy u velkolepé řeky San při jejich každodenní snaze najít potravu.

 

Zachycují houževnatost zvířat v boji o přežití v drsné mrazivé zimě.  A mezi těmito tajuplnými zvířaty se filmařům konečně podařilo zachytit vlka – nejplašší zvíře ze všech. Tento film nabízí cestu zpět do časů, kdy evropská divočina byla doopravdy divoká a živá organická jednotka. Nabízí také možnost podívat se do očí tvorům, se kterými jsme kdysi žili spolu v naší společné minulosti. Toto je život ve Vlčích horách.

 

Dokument na DVD nosiči, 47 min.
Film je možné pustit ve slovenské nebo anglické verzi.

Výroba a režie: Erik Baláž

Vydavatel: Arolla Film, 2013